Mesaj gönder
Hubei Yizhi Konjac Biotechnology Co., Ltd
E-posta konjac@yizhikonjac.com Tel: 86--13647273770
Ev
Ev
>
Haberler
>
hakkında şirket haberleri Konjac tozunun ördek eti yemindeki pelet istikrarına etkisi
Olaylar
MESAJ BIRAKIN

Konjac tozunun ördek eti yemindeki pelet istikrarına etkisi

2024-01-29

hakkında en son şirket haberleri Konjac tozunun ördek eti yemindeki pelet istikrarına etkisi

 

 • 1Konjac un içeriğinin yem yapışkanlığına etkisi:

  Araştırmalar, konjak un içeriğinin% 2 olduğu zaman, daha düşük konjak un içeriğinin, hafifçe yetersiz besin yapışkanlığına yol açtığını ve bu da pelet istikrar endeksinin azalmasına neden olduğunu göstermektedir.% 4 konyak un içeriğinde, nispeten daha yüksek konjac un içeriği, peletlere daha güçlü yapışma özellikleri kazandırır ve pelet kararlılık endeksini arttırır.yemin pelet dayanıklılık indeksi (PDI) ne kadar yüksekseBu, konjac ununun, büyük moleküler ağırlığı, güçlü hidratasyon yeteneği ve yüksek karbondioksit oranı nedeniyle çok miktarda konjac glukomannan polisakarid içermesi ile ilişkilidir.ve şarj eksikliği, mükemmel bağlama özellikleri gösterir. Neredeyse tüm doğal polisakaritlerden daha yüksek viskoziteye sahiptir. Yüksek viskozite, sistemde dağıldığında, sistemi kalınlaştırır.kalınlaştırıcı olarak hareket eder ve istikrarlı ve tekdüze bir yem oluştururBununla birlikte, konjac un içeriği% 0 ve% 3 olduğunda, yemin pelet kararlılık indeksi karşılaştırılabilir.Bunun nedeni, PDI'yi iyileştirmek için eklenen diğer maddelerin (buğday gibi), melas, bentonit vb.) % 3 konyak ununun etkisine eşdeğer bir etkiye sahiptir.

   

 • 2Konjac un içeriğinin yem tozu içeriğine etkisi:Yem toz içeriği açısından, konjac ununun miktarı arttıkça, yemin toz içeriği yavaş yavaş azalır.Pelletize edilmiş yemler için genel teknik koşullara göre (GB/T 16765-1997), ördek eti yeminin toz içeriği standardı karşılamıyor. Pelletizasyon sırasında faktörler hariç, yem formüllerinin karşılaştırılması konjac un içeriğinin% 0 olduğunu ortaya koyuyor.Buğday eklenmesi ise %12'dir.Buğday, beslenme bağlayıcı maddesi olarak, konjac unundan çok daha düşük bir bağlama etkisine sahiptir.Konjac unu içeriği doğrudan yem tozu içeriği ile ilişkilidir.Yem üretiminde konjac ununun eklenmesi, yemin toz içeriğini azaltmaya yardımcı olur ve yemin kullanımını iyileştirir.

   

 • 3Konjac un ve buğday karışımı üzerine yapılan çalışma:

  Bununla birlikte, konjac ununun aşırı derecede yüksek miktarında bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Konjac ununun ana bileşeni polisaşaridlerdir ve ham protein içeriği sadece% 5-8'dir.Ayrıca alkaloidler ve poliaminler gibi toksik maddeler içerir., yaklaşık% 1-2'lik bir içeriğe sahiptir. besin seviyesi, benzer bir PDI artıran etkiye sahip buğdaydan daha düşüktür.Gelecekteki araştırmaların odak noktası ve yönü konjak unu ve buğday karışımı olmalıdır.Besin PDI'sini artırmak için optimal konjak un içeriği daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyar.

Referans:Luo Yi ve diğerleri tarafından "Konjak ununun farklı kullanımının ördek eti yeminin pelet istikrarı üzerindeki etkisi".

HER ZAMAN BİZE ULAŞIN

86--13647273770
No.438 Changyang Yolu, Ekonomik Kalkınma Bölgesi, Changyang 443502, Hubei Eyaleti, Çin
Sorgunuzu doğrudan bize gönderin