Mesaj gönder
Hubei Yizhi Konjac Biotechnology Co., Ltd
E-posta konjac@yizhikonjac.com Tel: 86--13647273770
Ev
Ev
>
Haberler
>
hakkında şirket haberleri Konjac ununun sağlık iddialarını destekleyen herhangi bir bilimsel çalışma veya araştırma var mı?
Olaylar
MESAJ BIRAKIN

Konjac ununun sağlık iddialarını destekleyen herhangi bir bilimsel çalışma veya araştırma var mı?

2024-03-06

hakkında en son şirket haberleri Konjac ununun sağlık iddialarını destekleyen herhangi bir bilimsel çalışma veya araştırma var mı?

Evet, konjac unuyla ilişkili sağlık iddialarını destekleyen bilimsel araştırmalar var.

İşte detaylı bir açıklama:

 

1. **Kilo kaybı ve yönetimi**: Konjac ununun, özellikle de ana bileşeni olan glukomannanın kilo kaybı ve yönetimi üzerindeki etkilerini birçok çalışma inceledi.Glukomannan, konjak ununda bulunan ve tokluk duygularını arttırdığı ve iştahı azalttığı kanıtlanmış bir çözünür lif türüdürBirkaç randomize kontrollü çalışma, glukomannan takviyelerinin vücut ağırlığının, vücut kütle indeksi (BMI), vücut ağırlığının ve vücut ağırlığının önemli ölçüde azalmasına yol açabileceğini göstermiştir.ve kalorisi kısıtlı bir diyetle birleştirildiğinde bel çevresiBu çalışmalar konjac ununun kilo kaybı ve yönetimi için yararlı olabileceğini göstermektedir.
 

2. **Haşeresi Sağlığı**: Konjac ununda çözünür lif çoktur, bu da sindirim sağlığı için çok önemli bir rol oynar.Kabızlığı hafifletir., ve genel gastrointestinal sağlığı teşvik eder.Bazı çalışmalar konjac ununun ilave olarak alınmasının kabızlık semptomlarını iyileştirebileceğini ve sindirim bozukluğu olan bireylerde dışkı sıklığını artırabileceğini göstermiştir.Ek olarak, glukomannan, hazım sağlığına katkıda bulunan yararlı bağırsak bakterilerinin büyümesini teşvik eden prebiyotik özelliklere sahiptir.
 

3. **Kan Şeker Düzenlemesi**: Araştırmalar konjak ununun kan şekeri seviyelerini düzenlemeye ve insülin duyarlılığını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.Glukomannan' ın sindirim sistemindeki glukozun emilimini yavaşlattığı gösterilmiştir., yemek sonrası kan şekeri seviyelerinin düşmesine yol açar.Birkaç çalışma, konjak un takviyelerinin diyabet veya insülin direnci olan bireylerde glisemik kontrol üzerinde yararlı etkileri olduğu bildirilmiştir.Bu bulgular konjac ununun kan şekeri seviyelerini yönetmek için yararlı bir diyet müdahalesi olabileceğini göstermektedir.
 

4. **Kolesterol azaltma**: Bazı çalışmalar konjac ununun kolesterol seviyeleri üzerindeki etkilerini araştırmıştır.Dışarı atılmasını teşvik eder ve kolesterol emilimini azaltır.Birkaç klinik çalışmada, konjak unundan elde edilen glukomannan takviyesi aldıktan sonra toplam kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit seviyelerinde düşüşler bildirilmiştir.Bu bulgular konjac ununun kolesterol düşürücü etkileri olabileceğini gösteriyor.Kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunabilir.
 

Genel olarak, bilimsel araştırmalar konjac ununun kilo kaybı ve yönetimi, sindirim sağlığı, kan şekeri düzenlemesi ve kolesterol azaltımı da dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararlarını desteklemektedir.Ancak, bireysel tepkilerin değişebileceğini ve konjac unu tüketiminin sağlık üzerindeki mekanizmalarını ve uzun vadeli etkilerini tam olarak anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtmek önemlidir.

HER ZAMAN BİZE ULAŞIN

86--13647273770
No.438 Changyang Yolu, Ekonomik Kalkınma Bölgesi, Changyang 443502, Hubei Eyaleti, Çin
Sorgunuzu doğrudan bize gönderin